MAGOVOX DOBROCZYŃCA ROKU 2019

28 maja 2019

MagoVox laureatem konkursu Dobroczyńca Roku
organizowanego już 22 raz przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. 

Spółkę nominowała Fundacja Ashoka Polska.

Nagroda dla MagoVox została przyznana w kategorii Edukacja (grupa małych i średnich firm), głównie za stworzenie i prowadzenie (we współpracy z Ashoką Polska) programu WzmocniONE.

W pierwszej edycji programu WzmocniONE wsparcie dostały m.in. Dziewczyńskie Centra Mocy oraz inicjatywa Siostry Rzeki (przestrzeń dla kobiet z całej Polski do organizowania się w obronie lokalnych rzek).

Zgłoszone w pierwszej edycji inicjatywy pokazują, jak ważne jest wsparcie dla pomysłów wzmacniających dziewczęta i kobiety w Polsce. Nagrody otrzymały te koncepcje, które nie są jednorazowymi akcjami czy chwilowymi zrywami, ale przemyślanymi działaniami, które-o czym jestem głęboko przekonana - będą w następnych latach oddziaływać na coraz większą część społeczeństwa.

Małgorzata Rutkowska

Współpraca spółki Magovox i fundacji Ashoka trwa od 2017 roku. Spółka wspiera finansowo oraz merytorycznie statutową działalność fundacji i jej członków - innowatorów społecznych. Bezpośrednie wsparcie działalności Ashoki dotyczy realizacji programu WzmocniONE, funduszu Dziennikarstwa Rozwiązań i udziału Krzysztofa Rutkowskiego, prezesa Magovox, w Ashoka Support Network.

Nagrodę odebrali :Krzysztof Rutkowski - Prezes Spółki Magovox oraz Martyna Markiewicz -koordynatorka projektu WzmocniOne -Ashoka Polska