Kobieta

Zabieramy głos w imieniu kobiet

W dzisiejszych realiach kobietom trudno uwierzyć w siebie, wciąż pokutują niekorzystne stereotypy i tradycyjny podział ról. Kobiety nadal są wciskane w gorset dawnych norm społecznych i utartych schematów. Obecna sytuacja polityczna w Polsce nie sprzyja wzmacnianiu kobiet i dziewcząt, a wręcz przeciwnie dominuje tendencja by ograniczać ich prawa.

"Spośród obszarów naszej działalności to właśnie sprawy kobiet są dla mnie najważniejsze. Dlatego w szczególności angażujemy się w działania związane z prawami kobiet, równej godności, w projekty, które pomagają nam- kobietom uwierzyć w nasza siłę i sprawczość a innych zmuszają do zaakceptowania nowego porządku na świecie. Jestem przekonana, że silne kobiety, to silne rodziny i silne społeczności lokalne. To, po prostu, lepszy świat."
Małgorzata Rutkowska

Wspieramy inicjatywy mające na celu większy udział kobiet w życiu publicznym, społecznym, biznesowym.  Jest on niezbędny dla tworzenia rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania współczesności. Dlatego angażujemy się w projekty dla dobra kobiet, w szczególności ze wsi i małych miast. Chcemy pomóc im/nam wziąć los w swoje ręce, walczyć o należne nam miejsce i prawo decydowania o sobie.

Flagowym projektem Magovox w ramach obszaru Kobieta jest program WzmocniONE, który wspiera inicjatywy tworzone przez kobiety i dla kobiet. Kobiety kreatywne potrzebują konkretnego wsparcia, by realizować swój potencjał i działać na rzecz swoich społeczności.

Program WzmocniONE realizujemy we współpracy z fundacją Ashoka Polska. Obecnie trwa już III edycja programu. Regulamin i zasady uczestnictwa jak również przegląd poprzednich edycji znajduje się w zakładce WzmocniOne.

Magovox wspiera również inne inicjatywy wzmacniające kobiety:

Kosmos dla dziewczynek

Magovox  sfinansował stworzenie i funkcjonowanie strony internetowej  pisma Kosmos dla dziewczynek. Strona skierowana jest do rodziców i opiekunów i opisuje tematy poruszane w  wydaniach Kosmosu dla dziewczynek z punktu widzenia rodzica czy opiekuna. Czytaj więcej

Książka „Kobieta” Doroty Raniszewskiej

Magovox wsparł finansowo wydanie książki Doroty Raniszewskiej. Autorka jest akredytowanym Coachem EMCC na poziomie Senior Practitioner oraz Akredytowanym Coachem Izby Cocachingu i fotografką.  Stworzyła książkę „Kobieta”.  Opisuje doświadczenie kobiet - każda jej bohaterka spotkała samą siebie na krańcach losu. Czytaj więcej

Magovox we współpracy z fundacją Amicis wsparł akcję edukacyjną  skierowaną do dziewczyn i kobiet dotyczącą profilaktyki raka szyjki macicy, prowadzoną przez Fundacje Kwiat Kobiecości. Spotkania odbywały się w szkołach licealnych jak również dla kobiet lokalnej społeczności. Czytaj więcej