PREMIERA KSIĄŻKI „KOBIETA”

2 października 2018

Książka jest Głosem Kobiet

Każda jej bohaterka spotkała samą siebie na krańcach losu.
I ta książka jest spotkaniem na krańcach – tam gdzie NIE oddalają nas od siebie poglądy: religijne, polityczne czy inne. Bo narodziny i śmierć, miłość i nienawiść, zdrowie i choroba, dobroczynność i czynienie zła nie zależą od wiary, pochodzenia, zamieszkania czy wykształcenia. Na krańcach dróg nie ma różnic, bo tam dotyka się istoty życia: wolności, pasji, bliskości, miłości. Tam różnice zlewają się z horyzontem w jedną linię. Na początku drogi też ich nie było. Była jedna kropka – ja. Ja, kiedy się urodziłam i wszystko było przede mną. I dalej w życiu można się narodzić na nowo.
Wierzę, że kiedy kobiety spotykają się ze sobą ponad różnicami i rozmawiają o tym, jak doświadczają siebie i świata, jako kobiety, zyskują szansę, aby odradzać się na nowo i odkrywać swoją siłę.
One same i One razem
”. Eta Kobi

Wraz z książką powstała wystawa, która jest zintegrowana z jej treścią i stanowi happening pozwalający doświadczać emocji towarzyszących bohaterkom rozmów. Wystawa jest mobilna i towarzyszy wydarzeniom organizowanym dla kobiet.

Autorka prowadzi także program rozwojowy „MY Kobieta” – dla kobiet, które chcą wejść na drogę samorealizacji poprzez działania społeczne, komercyjne lub artystyczne. Program uruchamia więzi, wiarę w siebie, wspierające przekonania, poczucie kompletności, siłę, odwagę i radość życia.

Książka i wystawa ukazały się przy wsparciu finansowym Małgorzaty Rutkowskiej z MagoVox. Dzięki temu zysk ze sprzedaży książki – począwszy od pierwszego egzemplarza – służy kobietom, które przechodzą operacje kobiece i dla których autorka prowadzi warsztaty.

O programie „MY Kobieta” więcej dowiesz się
tutaj https://etakobi.wordpress.com/my-kobieta/