Obywatel MC i projekt Witaj w domu

WITAJ W DOMU
PRAWDZIWY DOM TO NIE MURY
PRAWDZIWY DOM JEST W NASZYCH SERCACH
ZBUDUJMY COŚ WIĘKSZEGO NIŻ MY SAMI
ZBUDUJMY DOM
Z TEJ MIŁOŚCI BEZ KTÓREJ NIE MA ŻADNEJ INNEJ
Z BEZWARUNKOWEJ MIŁOŚCI DO SAMEGO SIEBIE
ZBUDUJMY GO NA JEDYNYM SŁUSZNYM FUNDAMENCIE
JAKIM JEST POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI
Skoro mam żyć w getcie, to niech to getto będzie deluks.
Przemek Szymański - jeden z prekursorów kultury hip hop Polsce, na scenie obecny od 1994 roku, gdzie pod ksywą Kear tworzył muzykę i graffiti.
Z przeszłością i po przejściach. Jak sam mówi, wychowywała go ulica i hip-hop.
Przetrwał.
Przekuł trudne doświadczenia w dobro, kierując się założeniem, że „skoro mam żyć w getcie, to niech to getto będzie deluks”.
Dziś - szczęśliwy ojciec trzech córek, spełniony zawodowo muzyk, w kooperacji z Fundacjami FamilyLab, Dbam o mój zasięg oraz Magovox - wzmacniamy głos kobiet realizuje swój autorski projekt, tworzony z myślą o młodzieży i do nich kierowany.

Witaj w domu - ogólnopolski projekt edukacyjno - kulturalny.
Kluczowym elementem kampanii jest organizacja koncertów, spektakli, spotkań warsztatowych i seminariów na terenie całego kraju. Dzięki takiej formule Obywatel MC ma szansę dzielić się sztuką i inspiracją z tymi, którzy tego potrzebują.
Grupą docelową projektu jest młodzież, zwłaszcza uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, szkół średnich, jak również dzieci mieszkające w domach dziecka.
Każdy przystanek, bo tak nazywane są spotkania z młodymi, wprowadza uczestników w świat kultury hip-hopu, a dokładniej w: RAP, GRAFFITI, DJ’NG, BREAKDANCE.
Warsztaty prowadzone są przez ekspertów, ekspertki poszczególnych dziedzin, wielokrotnych laureatek, laureatów nagród czy wyróżnień. W trakcie zajęć, trenerzy nie tylko uczą praktyki i technikaliów, ale opowiadają historie swojego życia, promując idee troski o siebie, swój własny dobrostan i rozwój.

Finałem czterogodzinnego programu jest wspólny występ, będący połączeniem koncertu Obywatela MC i umiejętności wszystkich uczestników projektu.
Zatem po co to wszystko?
Po premierze "Bezdomnego dzieciaka" zacząłem dostawać wiele prywatnych wiadomości, w których ludzie opisywali, z czym się mierzą. To mnie trochę przytłoczyło, ale z drugiej strony zainspirowało. Dodatkowo zacząłem prowadzić warsztaty i robię to od pięciu lat. Jestem wdzięczny za świadomość, którą nabyłem. Nie staram się zrozumieć wszystkiego, ale dla mnie jedna osoba, której życie się realnie odmieni, jest ważniejsza od tych dziesiątek, które słuchają bezrefleksyjnie (Obywatel MC).
Celem nadrzędnym warsztatów jest praca nad wzrostem poczucia własnej wartości wśród młodych ludzi.
Koncepcja ta bazuje na założeniach Jaspera Juula, duńskiego terapeuty, promującego ideę szacunku i współdziałania w relacjach opartych na empatii, z naciskiem na poszanowanie godności dziecka. Stąd pomysł, aby w działania zaprosić trenerów Fundacji FamilyLab, organizacji założonej przez wspomnianego terapeutę.
Wybór osób trenerskich nie jest zresztą przypadkowy, Obywatel MC sam uczestniczył w juulowskich warsztatach, podczas których zrozumiał znaczenie budowania stabilnego poczucia własnej wartości, odnalezienia i przytulenia własnego wewnętrznego dziecka.
Stąd też konieczność wzmacniania dobrego, realnego obrazu siebie wśród młodych stała się nadrzędnym celem w projekcie Witaj w domu.

Dotychczas, dzięki wsparciu m.in. naszej Fundacji, ekipie Przemka udało się zrealizować zajęcia dla młodzieży w Starogardzie Gdańskim, Żukowie, Sopocie, Gdańsku Oruni, Chojnicach, Grudziądzu i Malborku.
Posłuchajcie naszej rozmowy z Przemkiem na temat projektu Witaj w domu: https://fb.watch/lBtcUPEGgx/
Więcej również:
tutaj: https://witajwdomu.art/