Poza nurtem. Odcinek 10. Paulina Kirschke o odwadze mówienia własnym głosem

PREMIERA 10 ODCINKA
To już 10. odcinek podcastu Poza nurtem, w którym wspólnie z naszymi gościniami rozmawiamy o tym, jak dzisiaj wzmacniać głos kobiet. W marcu - miesiącu kobiet - przyglądamy się kobietom w polityce. Rozmowa z Pauliną Kirschke zamyka przedwyborczy cykl, w którym rozmawiamy, jak wzmacniać kobiety w sferze politycznej, dlaczego w najbliższych wyborach samorządowych (7 kwietnia 2024) warto oddać głos na kobietę oraz dlaczego to jest tak bardzo ważne, abyśmy - my kobiety - wspierały się nawzajem.
Z Pauliną Kirschke rozmawiamy przede wszystkim o głosie - jak go wzmacniać, aby był słyszalny oraz jak wzmocnić siebie, aby mieć odwagę ten głos zabrać. Przywołujemy postać Julii Woykowskiej - patronki i bohaterki Fundacji, którą współprowadzi Paulina.
Paulina Kirschke - dziennikarka, trenerka umiejętności społecznych, działaczka społeczna, prezeska Fundacji im. Julii Woykowskiej oraz Fundacji Muzeum Historii Kobiet. Jest pomysłodawczynią wielu projektów fundacji, m.in. podcastu „Kobiety jak Rakiety” ,„Warsztatów Mocy”, cyklu spotkań dla dziewczynek wzmacniających ich poczucie własnej wartości i sprawczości. Autorka publikacji “Kobiety na pomniki. Subiektywny przewodnik śladami kobiet po Wielkopolsce”, współautorka wystawy “Kobiety na pomniki” będącej fotograficzną dokumentacją akcji o tym samym tytule. Przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego przy pełnomocniczce prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej.
Podcast Poza nurtem powstaje z inicjatywy Fundacji Magovox. Rozmawia Katarzyna Jabłońska-Kuśmierek.
Jak Wam się słucha magovoxowych rozmów? Czekamy na Wasze komentarze.
Kogo chciałybyście_chcielibyście usłyszeć w kolejnych odcinkach. Dajcie nam znać!
Znajdziecie nas:
🔊YouTube
🔊Spotify TUTAJ
🔊Apple Podcast TUTAJ
Pierwszy sezon zaplanowany jest na 10 odcinków.
"Poza nurtem" to podcast o małych zmianach społecznych. Zapraszamy w nim do rozmowy osoby, które swoimi działaniami i życiową postawą przyczyniają się do zmiany społecznej. Są to aktywistki, aktywiści, często artystki i artyści, osoby związane z organizacjami, które pracują na obrzeżach głównych tematów medialnych. Poza nurtem. Po swojemu. Na własnych zasadach. Ten podcast powstał z inicjatywy Fundacji MagoVox, która wzmacnia głos kobiet, aby mogły stanowić o sobie oraz uwierzyły we własną siłę, empatię i sprawczość.